System rejestracji czasu pracy

Dwudziesty pierwszy wiek jest czasem, gdzie bardzo szybko rozwija się informatyka. Obecnie wprowadza się dzięki jej rozwojowi coraz to nowsze udogodnienia dla ludzi, przedsiębiorców. Można kontrolować swoich pracowników i typ podobne rzeczy. Obecnie bardzo często wprowadza się system tak zwany RCP.

Zalety systemu RCP

system rcpObecnie bardzo popularny w wielu miejscach pracy jest system rejestracji czas pracy. System RCP wykorzystuje się w celu kontroli czasu pracy pracownika. Znajduje on swoje zastosowanie podczas jazdy ciężarówkami w dalekie trasy. Pracodawca wówczas może kontrolować czas jazdy pracownika i czas kiedy samochód stoi podczas przerwy. W takim przypadku chodzi głównie o bezpieczeństwo i żeby pracownicy nie jechali w czasie kiedy powinni regenerować siły. W takich zawodach występują normy czasowe, które pracownik musi przestrzegać. Nie może jechać po upływie odpowiedniego czasu. Również system RCP wykorzystuje się w firmach gdzie pracuje bardzo dużo osób. Każdy z pracowników ma kartę z czytnikiem. Wchodząc do pracy, a także z niej wychodzić musi się sczytać przy czytniku. Po każdym miesiącu można wydrukować listę pracowników i czas ich pracy w danych miesiącu. Nie trzeba wówczas prowadzić żadnych list obecności, ponieważ wydruk z tego systemu RCP może nam taką listę zastąpić. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla dużych przedsiębiorstw w celu kontrolowania wszystkich pracowników.

System rejestracji czasu pracy jest bardzo popularny praktycznie w każdym miejscu pracy, szczególnie w dużych firmach oraz transportowych. System ten jest bardzo chwalony przez pracodawców. Każdy system działa na podobnych zasadach i można mieć wgląd w jego rejestr w każdym czasie. Niekoniecznie musimy czekać na koniec miesiąca, aby wygenerować listę pracowników i ich czas pracy.