Rozrywka

Tabliczki z danymi dla psów

Jeśli już ktoś decyduje się na zakup, lub wzięcie zwierzaka ze schroniska, zapewne myśli o tym, aby jakoś tego swojego pupila uchronić przez zabłądzeniem w nieznanym mu do tej pory miejscu. Nie zawsze uda się uchronić zwierzę przed tym nieprzyjemnym faktem. Na spacerze może się ono czymś wystraszyć i uciec. 

Grawerowane identyfikatory dla zwierząt domowych 

kolorowy identyfikator dla psa z graweremJeśli zwierzę wystraszy się na spacerze, pędzi przed siebie i może nawet długo się nie zatrzymać. Kiedy już stanie w miejscu, nie wie gdzie jest i od tej pory zaczyna się jego gehenna. Żaden właściciel psa, lub kota (generalnie swojego pupila) nie chciałby, aby to spotkało jego zwierzę. Co może zrobić, aby temu zapobiec? Niestety, nie da się zapobiec samej ucieczce (zwierzę ze strachu może się wyrwać i uciec), ale można postarać się zakupić kolorowy identyfikator dla psa z grawerem, na którym umieścimy potrzebne dane. Czyli np. imię psa, i telefon do kontaktu. Ogólnie wiadomo, że jeśli spotykamy błąkającego się psa, a ma on na obroży widoczny (dlatego kolorowy, aby był jeszcze bardziej widoczny), kolorowy identyfikator, chętniej zechcemy złapać tego pieska i przekazać go właścicielowi. Jeśli natomiast nasz zaginiony pupil nie miałby żadnego błyszczącego się znaczka, większość z nas nie chce się mieszać w takie historie, ponieważ musiałby zabrać psa do weterynarza, celem ewentualnego odczytania tatuażu zwierzęcia, lub odczytania czipu (jeśli oczywiście nasz piesek takowy ma wszczepiony pod skórę). 

Identyfikator, to naprawdę bardzo dobry pomysł na to, aby nasz zwierzak – w razie zagubienia – szybko trafił do nas z powrotem. Jeśli mamy w domu zwykłego kundelka, taki identyfikator jest szczególnie potrzebny, ponieważ z reguły tatuaże identyfikujące posiadają jedynie psy rasowe. Kundelki nie mają takich „ozdób”.