Tarcze do cięcia stali zbrojeniowej

Dzisiaj na budowie mieliśmy sytuację awaryjną. Od rana kończyliśmy zbrojenie stropu, ponieważ już za dwie godziny miały dojechać pierwsze dostawy mieszanki betonowej. Wiedzieliśmy, że trzeba się uwijać, jednak zdarzyła się sytuacja awaryjna. Dostawca stali przysłał zbyt długie elementy, przez co musieliśmy je awaryjnie dociąć. Niestety już przy pierwszym złamała się tarcza, a my nigdzie nie mogliśmy znaleźć nowej.

Producent dobrych tarcz do szlifierki

norton tarczeDo sklepu wysłaliśmy jednego z naszych najmłodszych pracowników, a reszta uwijała się z pozostałą robotą. Młody pojechał swoim autem ponad 30 kilometrów, żeby dotrzeć do sklepu z materiałami budowlanymi. Wrócił stosunkowo szybko i dał nam jakieś dziwne tarcze. Nawet ja, będąc pracownikiem z wieloletnim stażem, nie wiedziałem, co on właściwie kupił Powiedział tylko, że te tarcze do cięcia metalu są podobno najlepsze, a że pasowały do naszych elektronarzędzi, więc je kupił. Nie było nad czym się zastanawiać – zamontowałem krążek i zabrałem się do pracy. I muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Szybkość cięcia – ekspresowa. Dodatkowo musiałem włożyć w pracę o wiele mniej siły. Norton tarcze okazały się niezwykle trwałe, po docięciu wielu prętów wciąż nie miały na sobie znacznych śladów eksploatacji. Zanim ta jedna sztuka się zużyła, udało nam się dociąć stalowe kształtowniki na nadproża oraz blachy wyjeżdżające na inną budowę.

Powiedziałem szefowi o tych tarczach i sam był pod wrażeniem. On często pracuje z nami, jednak tego dnia był na innej budowie. Stwierdził, że poszuka dostawcę, który zajmuje się dystrybucją tej marki i może uda mu się wynegocjować lepsze ceny. Wtedy kupi też tarcze do betonu oraz krążki do szlifowania od tego producenta, żebyśmy mogli sprawdzić ich jakość.