Urządzenia / Maszyny

Traktorek z silnikiem diesla

Chyba każdy, kto ma ogród wokół domu, chciałby aby wyglądał jak on jak ze zdjęcia w katalogu ze sprzętem do koszenia trawy. Taki trawnik z pewnością zachęta do spędzania na nim czasu i przede wszystkim cieszy oko domowników.

Jakie silniki mają traktorki ogrodowe?

traktorek kosiarka dieselBez względu jaki duży mamy trawnik, trzeba o niego odpowiednio dbać. Jest to konieczne, aby nie zamienił się w polną łąkę, ponieważ niekoszony trawnik szybko zarasta. W tym celu potrzebne nam są profesjonalne sprzęty lub pojazdy koszące, które znajdziemy w każdym sklepie ogrodniczym. Na małych powierzchniach najlepiej się sprawdzają klasyczne kosiarki z dołączonym koszem, które z powodzeniem sobie radzą  z z trawnikiem do dwudziestu arów. Jeżeli natomiast nasz ogród liczy znacznie więcej niż wymieniona powierzchnia, to lepszy będzie traktorek kosiarka diesel lub spalinowa. Jeżeli chodzi o wybór silnika, to diesel może mieć nico mniejsze spalanie, ale wydajność sprzętu będzie bardzo zbliżona. Z pewnością sercem każdej maszyny jest silnik, który w traktorkach jest nowej generacji, dzięki czemu zapewnia dużą moc do pracy, przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu paliwa. Ponadto w traktorkach jest zastosowana hydrostatyczna skrzynia biegów, która sprawia, że można przyśpieszać lub zwalniać bez konieczności zmiany biegów. Za dokładne koszenie trawnika odpowiadają dwa ostre noże tnące, które, dodatkowo mają funkcję regulacji wysokości ścinania trawy, dzięki czemu możemy ją wycieniować. Bez wątpienia taki pojazd sprawi się w każdych warunkach.

Dla każdego właściciela trawnika, liczy się dobrej jakości kosiarka lub traktorek, które pozwalają na dokładne i szybkie jego przycinanie, ponieważ trzeba tą czynność powtarzać średnio raz na siedem dni. Co do cen, to są one mocno zróżnicowane.