Trwała posadzka z betonu

Producenci materiałów budowlanych znaleźli w betonie sprzymierzeńca, który dzięki swoim właściwościom i modzie na styl przemysłowy służy do produkcji coraz większej liczby detali wykończeniowych. Prace nad poprawą cech betonu trwają nieustannie, a ich efektem jest możliwość wytwarzania znakomitych paneli ściennych i bardzo odpornych i estetycznych posadzek.

Mocne i efektowne podłogi

betonowe posadzki w domuWprowadzanie do struktury betonu najróżniejszych komponentów zmienia jego właściwości i pierwotny wygląd. Dlatego też po odpowiedniej adaptacji mieszanki cementowej można z niej wykonać zlewy, blaty czy nawet lekkie meble. Przedmiotów wyrabianych obecnie z betonu nie sposób wymienić ponieważ uniwersalność tego materiału pozwala na tworzenie dowolnych kształtów. Beton nadaje się świetnie do wykonywania nawierzchni podłogowych na dużych płaszczyznach. Na bazie betonowych wylewek powstają niemal jednolite, równe płaszczyzny bez spoin gdzie mogą zalegać szkodliwe alergeny. Jedyne szczeliny na jakie napotkamy to dylatacje, które są koniecznością przy tej technologii. Posadzki betonowe można wykonać z gotowych prefabrykatów ale iloś połączeń nie da takiego efektu jak jednolita płaszczyzna. Współcześnie oferowane betonowe posadzki w domu pełnią nie tylko funkcję odpornego podłoża ale mają też charakter dekoracyjny aktywnie współtworząc dowolną aranżację wnętrz. Możliwość barwienia posadzki na dowolny kolor oraz tworzenia na jej powierzchni atrakcyjnych faktur daje wspomnianą dowolność dopasowania do wizji inwestora.

Posadzki betonowe można doprowadzać poprzez obróbkę mechaniczną do pożądanego stopnia połysku lub zmatowienia powierzchni. Biorąc pod uwagę, że beton chętnie chłonie wilgoć należy powierzchnię posadzki odpowiednio zabezpieczyć korzystając z jednej z wielu dostępnych obecnie metod. Ochroni to również przed zaplamieniem.