Wyposażenie domów

Trwałe i eleganckie serwetki

Dekoracje stołów to bardzo ważna sprawa. Wiele osób stara się kupować nie tylko obrusy na stoły, ale także eleganckie bieżniki. Co jeszcze może się przydać? Z pewnością serwety, które niezbędne są podczas przyjęć, zarówno w restauracjach, jak i w domach. Jakie sprawdzają się najlepiej? Z jakiego materiału mogą być wykonane?

Serwety na różne przyjęcia

serweta bankietowaPrzygotowując jakieś przyjęcie, zawsze trzeba zadbać o kilka ważnych spraw. Oprócz jedzenia czy zaproszenia gości, należy także odpowiednio przygotować stoły. Z pewnością musi się znaleźć na nich wiele rzeczy. Dla każdego gościa przyda się elegancka serweta bankietowa. Spełnia ona nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną. Serweta kładziona jest na kolana, co chroni odzież przez zabrudzeniem. Oczywiście, służy także do wytarcia ust po zakończonym posiłku. Wybór serwet nie powinien być przypadkowy. Należy dobrać je stosownie do danej okazji. Najczęściej wybierane są serwety materiałowe, które prezentują się zdecydowanie najlepiej. Mogą być wykonane z bawełny, lnu bądź jedwabiu. Czasem dostępne są też serwety z wiskozy czy poliestru. Dzięki serwetom, stół staje się bardziej elegancki i szykowny. Należy pamiętać o ich prasowaniu oraz regularnym praniu. Wtedy serwety będą świetnie prezentować się na stołach. Warto mieć na uwadze także ciekawe ułożenie. Kształty mogą być przeróżne, np. łabędzie czy diamenty. Serwety powinno umieszczać się obok talerzy. Wtedy goście mają do nich łatwy dostęp.

Czasem dobrze jest zadbać o wyjątkowe dekoracje na stołach. W tym celu można zdecydować się na zakup serwet bankietowych. Dostępne są one w bogatej wersji kolorystycznej oraz materiałowej. Najbardziej polecane są serwety bawełniane i lniane, ponieważ są najbardziej trwałe. Ponadto, można łatwo utrzymać je w należytej czystości.