Usługi firm zajmujących się wycinką drzew

 

Wiele osób myśli, że można w każdej chwili wycinać drzewa znajdujące się na prywatnej posesji. Nie jest to jednak prawdą. Rzeczywiście jeśli chodzi o drzewa owocowe, to można je wycinać i nie trzeba posiadać tutaj żadnego specjalnego pozwolenia.

Wycinanie drzew z prywatnych posesji i nie tylko

Wycinka drzew RybnikW przypadku innych drzewa liściastych i iglastych, jeśli przekroczą one pewne rozmiary, to już potrzebne jest pozwolenie. Na szczęście na polskim rynku istnieją firmy, które na co dzień zajmują się wycinaniem drzew i są w stanie załatwić w imieniu klienta niezbędne pozwolenia. Wiadomo, że takie firmy zajmują się nie tylko wycinaniem drzew z prywatnych posesji. Przyjmują one również zlecenia z urzędów gmin, miast np. na wycinanie drzew na cmentarzach czy w miejskich parkach. Wycinka drzew Rybnik to nie tylko ścinanie drzew na życzenie klientów. Zdarza się, że stare drzewa zagrażają zdrowiu i życiu ludzi, albo budynkom, które znajdują się w ich okolicy. Takie drzewa rosną często przy ulicach, na cmentarzach, w parkach i innych miejscach. Jeśli drzewo jest chore, zaczyna się łamać i staje się niebezpieczne, należy je wyciąć. To samo dotyczy części drzew np. gałęzi, które obumierają. Chore konary drzew również w każdej chwili mogą się złamać. Firmy, które mają w swojej ofercie profesjonalną wycinkę, korzystają ze specjalistycznego sprzętu. Chodzi tutaj nie tylko o piły, ale też podnośniki koszowe, dźwigi czy nawet liny alpinistyczne. Klienci mogą zdecydować, co zrobić z pozostałym drewnem.

Pracownicy firmy za dodatkowa opłatą mogą pociąć drewno na kawałki (w ten sposób otrzymuje się np. drewno kominkowe, które później się suszy). Jeśli klient nie chce drewna, może je sprzedać firmie wycinającej. Takie firmy zazwyczaj chętnie odkupują drewno od klientów i pozostawiają po sobie czysty teren.