Wyposażenie domów

Uszycie odpowiedniej firany

Firany, które popularnie zakładamy na nasze okna, by odseparować się od spojrzeń osób przebywających na zewnątrz, wykonywane są w różny sposób. Obowiązują różne techniki ich produkowania, ale przede wszystkim są one wytwarzane w różnych rozmiarach, by możliwe było ich dopasowanie do różnych typów okien, w tym również okien balkonowych, które mają dość charakterystyczne rozmiary.

Firana na okno balkonowe

firany okno balkonoweOkno balkonowe, poza tym, że najczęściej jest znacząco większe od standardowego okna, wyposażone jest dodatkowo w drzwi. Z tego też względu, kiedy interesują nas firany okno balkonowe wymaga projektu, który uwzględni nie tylko samo okno, ale również i drzwi prowadzące na balkon. Najczęściej są to więc firany cechujące się dużą długością. Ze względu na długość, firany muszą cechować się znacząco większą odpornością na uszkodzenia niż standardowe firany, które zawieszamy na okno, np. w kuchni. Firany balkonowe są więc wykonywane z tkanin lekkich, ale odpowiednio odpornych na zerwania i uszkodzenia, które mogą mieć miejsce wskutek oddziaływania sił mechanicznych. Oczywiście, firany te wykonywane są, podobnie jak inne produkty z tej kategorii, z uwzględnieniem różnych stylów. Dzięki temu możemy dopasować firanę, która idealnie będzie dopasowana do wystroju naszego pokoju, w którym znajduje się okno balkonowe. Jednocześnie firana ta nie będzie w żaden sposób utrudniała wyjścia na balkon, o co często niepokoją się klienci.

Firany balkonowe znajdziemy bez żadnego problemu w każdym sklepie, który specjalizuje się w sprzedaży firan. Jeśli w sklepie nie będzie dostępny produkt, który ze względu na swój rozmiar może zaspokoić nasze potrzeby, zawsze możemy dokonać zamówienia firany o określonych wymiarach, która zostanie zrealizowana specjalnie dla nas.