Morze

W poszukiwaniu nadmorskich kurortów – wczasy Pobierowo

Sarbinowo oraz Pobierowo to dwie urokliwe miasteczka nadmorskie, oddalone od siebie około sto kilometrów. Zjawiskowe wsie w sąsiedztwie natury i morza powodują, iż turyści często wyjeżdżają w te tereny na wczasy nad Bałtykiem. Zanim jednak postanowisz się w to miejsce pojechać, dobrze jest zaznajomić się z atrakcjami, które oferują.

Chociaż tygodniowe wczasy Pobierowo są świetną propozycją zarówno dla singli, jak i rodzin z dziećmi. Ta niewielka miejscowość ma niedużo ponad tysiąc mieszkańców, jakkolwiek jest wspaniałą nadmorską miejscowością turystyczną razem z kąpieliskiem. Poza tym, miasteczko te ma niesamowicie specyficzny pasmowy układ pejzażu, gdzie góruje zbiornik morski obrzeżony pasmem piaszczystej plaży, nad którą unosi się klif. Ważną wiadomością jest także fakt, że Pobierowo dysponuje najbardziej (nowoczesnym i różnorodnym zapleczem noclegowym i gastronomicznym|nowoczesną różnorodną bazą noclegową oraz restauracyjną w gminie Rewal. Wszystkie osoby zaciekawione wyjazdem w to miejsce z pewnością odnajdą właściwe Pobierowo domki, gdzie przyjemnie spędzą urlop. Do pozostałych zalet turystycznych Pobierowa należą przede wszystkim położenie nad Bałtykiem, piaszczyste plaże a także sosnowe lasy. Sarbinowo z kolei zlokalizowane w powiecie koszalińskim oraz ma niecałe sześćset rezydentów. Podobnie jak w opisanym Pobierowie, w Sarbinowie znajduje się kąpielisko o długości 100 metrów. Wczasy Sarbinowo są wspaniałą propozycją dla osób, które nie lubią tłumów – nieduża ilość rezydentów gwarantuje niezakłócony spokój w czasie wczasów. Domki letniskowe Sarbinowo z pewnością przypadną wszystkim odwiedzającym do gustu, a oprócz spędzania urlopu na piaszczystych i czystych plażach, można pokusić się o zwiedzanie tego małego miejsca. W Sarbinowie znajduje się kościół, który wybudowany został pod koniec XIX wieku.

Na jego ścianach umieszczono stacje krzyżowe namalowane przez Jerzego Nowosielskiego. Inną, interesującą atrakcją turystyczną, jest zabytkowa chałupa z 1804 roku, która jest perfekcyjnym przykładem chałupy rybackiej.