Góry

Wczasy w Tatrach – apartament Zakopane

Zakopane to miasteczko zlokalizowane w województwie małopolskim oraz jest największym ośrodkiem miejskim w bliskim otoczeniu Tatr. Oprócz tego, od dawna miasto nazywane jest zimową stolicą Polski, ze względu na duże możliwości uprawiania sportów zimowych.

Zakopane leży u podnóży Tatr w Kotlinie Zakopiańskiej. W otoczeniu miasta mieści się sporo strumyków, których wody wchodzą do rzeki Zakopianka. Ważną informacją jest także fakt, iż Zakopane jest najwyżej ulokowaną miejscowością w kraju. Miejsce to nierzadko zwiedzane było przez popularne osobistości, takie jak Henryk Sienkiewicz czy Stefan Żeromski. Natomiast Stanisław Witkiewicz jest wynalazcą stylu zakopiańskiego, który jest charakterystyczny dla tego rejonu. W miejscowości mieści się także sporo muzeów, dla przykładu Muzeum Kornela Makuszyńskiego oraz Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego. Co roku na terenie skoczni narciarskiej Wielka Krokiew odbywają się turnieje Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wydarzenie to przyciąga ogrom podróżnych, którzy także bez względu na porę roku przybywają do tego pięknego miasta. Inną atrakcją tego terenu są liczne trasy wycieczkowe, dla przykładu Zakopane-Jaszczurówka czy Zakopane-Murowanica. Osoby, które planują podróż do Zakopanego z pewnością mają zamiar wyszukać dobry nocleg. Najbardziej popularny zdecydowanie jest apartament  Zakopane i domek Zakopane. Każdy z nich cechuje się innym wyposażeniem, więc każda osoba na pewno wybierze najkorzystniejszą dla siebie propozycję. Należy jednak podkreślić, iż Domek zakopane jest stanowczo mniej kosztowny, niż apartamentowiec, oraz może pomieścić większą ilość ludzi.

Na tego rodzaju wyjazd warto więc wyjechać z całą rodziną, po wcześniejszym sprawdzeniu wszystkich miejsc noclegowych, których w Zakopanem jest wiele. Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad podróżą, mogą zarezerwować hotel za pośrednictwem wyszukiwarki, gdzie wyszukają się także możliwe atrakcje turystyczne.