Wiele korzyści płynących ze spożywania magnezu

Nasz organizm, by dobrze funkcjonował potrzebuje sporo substancji odżywczych oraz pierwiastków. Jeśli dostarczymy sobie odpowiednie ich ilości, zapewnimy sobie dobre samopoczucie, zdrowie oraz dużo energii. Nic zatem dziwnego, że zewsząd atakują nas reklamy różnych produktów, które są niezbędne dla naszego dobrego funkcjonowania.

Duża przyswajalność magnezu organicznego

magnez organicznyOdpowiednio się odżywiając jesteśmy w stanie w sposób naturalny dostarczyć sobie potrzebnych składników. Jednak musimy wtedy przykładać należytą wagę do produktów, które kupujemy. Jeśli są one złej jakości i niewłaściwie przygotowane, ich wartości odżywcze maleją i pojawiają się w naszym organizmie niedobory. Jednym z częstych niedoborów jest niewłaściwa ilość magnezu. Jest to jeden z ważniejszych pierwiastków. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie naszego serca, reguluje ciśnienie krwi, jego niedobór jest przyczyną skurczy mięśni oraz u kobiet bolesnego miesiączkowania. Na rynku dostępne są dwa rodzaje magnezu: organiczne oraz nieorganiczne. Warto wiedzieć, że magnez organiczny posiada znacznie lepszą przyswajalność, dlatego najlepiej zdecydować się na zakup produktów zawierających ten rodzaj magnezu. Leki zawierające magnez są dostępne w każdej aptece, czasem są wzbogacane o niektóre witaminy. Spotkać można sporo preparatów zawierających połączenie magnezu oraz potasu. Te dwa pierwiastki maja świetny wpływ na pracę serca i doskonale regulują ciśnienie krwi. Jeśli lekarz stwierdzi niedobór tych pierwiastków warto zacząć je suplementować.

Zażywanie różnego rodzaju specyfików z apteki staje się coraz popularniejsze. Spowodowane jest to naszym złym stanem zdrowia oraz dużą ilością reklam, które zachęcają do zakupu tych produktów. Czasem konieczne jest uzupełnianie niedoborów, jednak zawsze warto to robić rozsądnie i po konsultacji z lekarzem.