Wygląd i uroda

Właściwości serum z niacynamidem

Każda kobieta dba o to, aby doskonale prezentować się niezależnie od sytuacji. Nie bez powodu regularnie wykonujemy różnego rodzaju zabiegi, których celem jest poprawa wyglądu naszej cery, a także włosów, czy paznokci. Mamy również wyrobioną swoją rutynę pielęgnacyjną, która obejmuje kilka produktów będących dla nas pozycjami obowiązkowymi do nałożenia.

Czy warto stosować serum z niacynamidem?

serum do twarzy z niacynamidemDla wielu osób hitem pielęgnacyjnym w ostatnim czasie stały się produkty zawierające niacynamid, a więc witaminę B3 w wyższym stężeniu. Przede wszystkim mowa tutaj o słynnych serach do twarzy, które właśnie ten składnik zawierają. Warto jest więc wiedzieć, jakie właściwości wykazuje taki produkt. Przede wszytskim stymuluje on produkcję ceramidów, a także lipidów, dzięki czemu cera staje się nawilżona i ujędrniona. Dodatkowo wykazuje działanie antyoksydacyjne, co zapobiega starzeniu się skóry, a także zmniejsza widoczność pojedynczych zmarszczek. Serum do twarzy z niacynamidem jest polecane również osobom z cerą trądzikową, ponieważ zmniejsza ilość powstających stanów zapalnych, reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu cera się oczyszcza i nie powstają nowe niedoskonałości. Niewątpliwą zaletą regularnego stosowania tego produktu jest również wyrównanie kolorytu skóry oraz jej regeneracja i odbudowa. Stan cery po regularnym użytkowaniu tego produktu znacznie się poprawia, co korzystnie wpływa na jej wygląd.

Jeśli chodzi o zakup takiego serum to polecane są sklepy internetowe z kosmetykami oraz drogerie online. Możemy tam znaleźć sera z niacynamidem różnych firm i zawierające różne stężenia tego składnika, co pozwala dobrać odpowiedni dla nas produkt. Myślę, że warto jest uzupełnić naszą codzienną pielęgnację właśnie w takie serum – na pewno się nie zawiedziemy.