Wyposażenie domów

Wybieramy podłogi wielowarstwowe

Drewno jest materiałem do wykańczania podłóg, które nie wychodzi z mody od lat, a wręcz wzrasta jego popularność. Z tego właśnie powodu pojawiają się nowe technologie obróbki tego surowca. W większości domów królują podłogi wykonane z litego drewna, ale coraz większą popularnością cieszą się także podłogi z desek wielowarstwowych. Warto poznać główne cechy takich produktów, aby przekonać się czy jest to dla nas dobry wybór.

Najważniejsze cechy podłóg wielowarstwowych

podłogi wielowarstwowe od producentaDeski wielowarstwowe łączą w sobie atuty paneli oraz drewna litego. Ich montaż jest tak samo łatwy, jak w przypadku paneli, natomiast pod względem właściwości o wiele bardziej przypominają drewno lite. Jest to bowiem kilka warstw drewna różnych gatunków, które zostały ze sobą połączone. Możemy zamówić nowoczesne podłogi wielowarstwowe od producenta. Taka budowa ma wiele zalet, gdyż każdy z gatunków drewna pracuje indywidualnie. W pomieszczeniach o znacznej wilgotności powietrza czy zmiennej temperaturze nie zaleca się drewna litego, ponieważ może ono intensywnie pracować i powodować powstawanie zniekształceń czy rozsychanie. W przypadku kilku gatunków drewna problem ten został wyeliminowany, a cała konstrukcja jest znacznie bardziej elastyczna. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się także w przypadku ogrzewania podłogowego, ponieważ łączy naturalny wygląd wraz ze znaczna wytrzymałością na działanie wysokich temperatur.

Lista zalet podłóg wielowarstwowych jest jednak znacznie dłuższa. Ważnym atutem jest łatwość montażu czy pielęgnacji, a także brak konieczności stosowania wylewek wyrównujących. W takiej podłodze nie powstaną nieestetyczne szpary, co często jest problemem litych desek, które się rozsychają. Dodatkowo producenci stosują wiele zabiegów zwiększających wytrzymałość desek wielowarstwowych, na przykład lakiery o podwyższonej odporności na ścieranie.