Wybór odpowiedniej melasy

Pierwszy kontakt z shishą może okazać się niemiły, jeżeli zastosujemy nieodpowiednią melasę. Jest to główny powód, który odrzuca palaczy normalnych papierosów, ponieważ nie są przyzwyczajeni do konkretnego smaku lub nie przepadają za danym wariantem. Właśnie dlatego, na swój pierwszy raz, powinniśmy zastanowić się nad wyborem.

Jaką melasę wybrać?

melasa do shishyCzęsto zdarza się tak, że osoby, które mają po raz pierwszy styczność z fajką wodną, na przykład u znajomego, który już korzysta z tego dłuższy czas, nie lubią smaku z shishy. Jest to spowodowane przyzwyczajeniami i preferencjami. Melasa jest to mokry tytoń, który może być w bardzo wielu smakach, dlatego też nie każdy może lubić dany wariant. Na pierwszy kontakt, powinniśmy wybrać melasę wyjątkowo delikatną, abyśmy mogli przyzwyczaić się do odmiennego typu palenia. Jeżeli jesteśmy fanami na przykład cytrusów, świetnym wyborem może okazać się melasa o smaku pomarańczowym. W ten sposób, możemy zaznajomić się z tego typu paleniem, a przy okazji doświadczyć znanego nam smaku, który możemy sobie porównać. Powinniśmy również dowiedzieć się, której firmie możemy zaufać, jeżeli chodzi o wyrób danej melasy, ponieważ jak w każdym przypadku, zdarza się melasa do shishy, która nie jest najlepszej jakości. Jeżeli mamy znajomego, który posiada tego typu sprzęt, na pewno doradzi on nam, co może nam się spodobać. Powinniśmy również pamiętać o prawidłowym używaniu fajki, aby nie używać słabo żarzących się węgielków czy też dawno niewymienianej wody, gdyż to również może wpłynąć na zły smak dymu.

Powinniśmy pamiętać o kilku zasadach, jeżeli chodzi o palenie shishy, zwłaszcza gdy nie jesteśmy doświadczonymi osobami w tym temacie. Odpowiednia higiena oraz przygotowanie samej fajki może odgrywać dużą rolę w kwestii oddania odpowiedniego smaku.