Ogród

Wybór roślin do naturalistycznych ogrodów przydomowych

Można sprawić, że przydomowy ogród będzie wyglądał naprawdę zjawiskowo. Wystarczy skorzystać z pomocy architektów krajobrazu, którzy zajmują się m.in. projektowaniem ogrodów. Oczywiście można wykorzystać potencjał aktualnego ogrodu, albo też zaprojektować ogród całkowicie od nowa.

Najczęściej spotykane rośliny w ogrodach przydomowych

projektowanie przydomowych ogrodów w ŁodziObecnie tworzy się często ogrody naturalne, czyli takie które wcale nie zawierają drogich roślin pochodzących z różnych stron świata, o które trzeba szczególnie dbać. Wbrew pozorom lepiej zrezygnować z egzotycznych gatunków, które wcale nie muszą się dobrze przyjąć w ogrodzie. Niezawodne rośliny to takie, które naturalnie rosną w danym krajobrazie. Może to być np. czeremcha pospolita. Niekiedy nazywana jest ona także dziką wiśnią. Nie dość, że jej owoce są jadalne, to jeszcze w czasie kwitnienia wygląda naprawdę pięknie i cudownie pachnie. W ogrodach znajdzie się też miejsce na takie rośliny jak tawuła. Coraz częściej w ogrodach pojawiają się też dzikie, ale piękne drzewka np. jarzębiny. Jesienią jarzębina wygląda znakomicie, a do tego sprawia, że w ogrodzie pojawiają się liczne gatunki ptaków. Krwawnica oraz wierzbówka pospolita to kolejne rośliny, które obecnie często wprowadza się do ogrodów. Na projektowanie przydomowych ogrodów w Łodzi decyduje się coraz więcej osób. Wcale nie jest to drogie rozwiązanie, a ogród projektowany jest przez ludzi, którzy rzeczywiście się na tym znają. W kolorowym ogrodzie powinna się znaleźć naparstnica purpurowa oraz pałka szerokolistna. Dodatkowo w ogrodzie można wygospodarować miejsce na oczko wodne.

Do oczka wodnego można zainstalować fontannę i wprowadzić żywe ryby ozdobne np. kolorowe karpie i inne. Taki ogród z pewnością będzie cieszył oko. W ogrodzie można wyznaczyć też spacerniaki, posadzić krzewy i drzewa owocowe.