Wypoczynek w ogrodzie

Dni spędzone na wypoczynku po ciężkiej pracy sprawiają, że człowiek może na nowo naładować swoje baterie. Można zapomnieć o trudach dnia codziennego i oddać się słodkiemu lenistwu. Im większy przydomowy ogród tym większe są możliwości jego aranżacji. Bardzo ważnym elementem wystroju każdego ogrodu są baseny ogrodowe, które mogą mieć różną postać.

basen ogrodowyW sprzedaży dostępne są baseny rozporowe, baseny na stelażu oraz tzw. baseny kanadyjskie. Baseny rozporowe wykonane są z tworzywa sztucznego. Przed nalaniem wody basen trzeba ustawić na równej powierzchni i równomiernie rozłożyć dno basenu. Wraz z nalewaniem wody do basenu, ten stopniowo się napręża. Baseny rozporowe mogą mieć dodatkowy kołnierz, który zapobiega wylewaniu się wody z basenu. Baseny na stelażu wymagają już montażu i rozłożenia. Poszczególne rurki aluminiowe, należy złączyć ze sobą i włoży w odpowiednie miejsce w samym basenie. Baseny na stelażu są bardziej stabilne i znacznie bardziej wytrzymałe niż baseny rozporowe. Można je także napełnić znacznie większą ilością wody. Niektóre z nich mogą pomieścić nawet ponad 10 kubików wody. Baseny na stelażu mogą mieć kształt prostokąta lub wielokąta, np sześciokąta czy ośmiokąta.
Baseny kanadyjskie wkopuje się częściowo w ziemię. Kołnierz basenu wystaje ponad powierzchnię wody np. tyko 20 cm. Są to baseny stałe, których nie chowa się na zimę.

Są przystosowane do przetrwania nawet w bardzo niskich temperaturach. W przypadku bardzo dużych basenów, o dużej pojemności warto zainwestować w zadaszenia basenowe. Dzięki nim woda na dłużej pozostanie czysta.