Z jakich materiałów wykonuje się ławki ?

Wielu konstruktorów od lat zastanawia się z jakich materiałów najlepiej jest wykonywać ławki parkowe. Spierają się oni między betonem, drewnem a stalą. Istnieją również ławki wykonane z kilku różnych materiałów. Na przykład ławki o betonowych podstawach z drewnianym siedziskiem. Lecz coraz większą popularność zyskują ławki drewniane ze stalowymi nogami.

Jak powinna wyglądać dobra noga do ławki parkowej ?

nogi do ławek parkowychDobrej jakości nogi do ławek parkowych powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, bowiem będą one stale narażone na niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Jak powszechnie wiadomo, woda powoduje korozję materiałów metalowych, a tylko stale nierdzewne są odporne na to negatywne zjawisko. Ponadto noga powinna mieć ciekawy kształt, który można uzyskać obrabiając kawałek stali metodą kucia matrycowego, by uzyskać powtarzalne kształty we wszystkich produkowanych ławkach. Jeszcze jedną istotną z punktu widzenia użytkownika ławki stanowi kolor nóg. Najpowszechniejsze są te malowane na czarno, lecz od pewnego czasu coraz częściej można spotkać również szare i brązowe. Które są najładniejsze to już kwestia gustu. Pewne jest natomiast to, że otrzymamy kolor zgodny ze złożonym zamówieniem. Wykonawca nóg może bowiem pomalować wykonane nogi na dowolny kolor, a dokonując wyboru większość ludzi kieruje się estetyką. Warto również dobrać kolor nóg do koloru drewna, które będzie razem z nogami tworzyło całość.

Przechodnie uliczni bardzo chętnie spędzają czas na ładnych i przyciągających uwagę ławkach. Warto zatem projektując taką ławkę zastosować jakieś nietuzinkowe kształty. Sami chętnie skorzystamy z ławek w słoneczny dzień. Wykonane ławki można umieścić niemalże w dowolnym miejscu, a ich dokładnej lokalizacji decyduje zleceniodawca.