Zabytkowe pensjonaty i pokoje w Kudowie Zdrój

Kilka lat temu postanowiłam, że obowiązkowo muszę zwiedzić całą Polskę, która jest naprawdę niezwykłym krajem i przede wszystkim bardzo różnorodnym. Mamy w końcu wspaniałe górskie tereny, mazurską krainę jezior no i oczywiście nie zawsze ciepłe, ale jednak morze.

pokoje kudowa zdrójPoza tym nasz kraj kryje mnóstwo zabytków. Moją podróż rozpoczęłam oczywiście od stolicy czyli Warszawy. Jest to miasto ogromne i bardzo nowoczesne z pewnością różniące się znacząco od innych miejscowości. Miasto przepełnione jest wysokimi, szklanymi budynkami rodem z Nowego Jorku. Najsłynniejsze są oczywiście Warsaw Spire i Warsaw Trade Tower. Z pewnością będąc w Warszawie nie można pominąć wjazdu na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki skąd najlepiej widać całe miasto. Fani piłki nożnej na pewno powinni odwiedzić nasz Stadion Narodowy, który robi naprawdę duże wrażenie. W tym roku jednak celem mojej podróży była Kudowa Zdrój i jej zabytkowe pensjonaty w wsi Pstrążna. W skansenie znajdują się między innymi drewniane domy z Szalejowa Dolnego i z Czarnej, a także dziewiętnastowieczna chałupa z Nowej Łomnicy. W skansenie można podziwiać między innymi osiemnastowieczne pokoje Kudowa Zdrój, w których wszystkie meble wykonane zostały z drewna. Dzięki temu możemy przybliżyć trochę obraz życia ludzi na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku.

Poza tym będąc w Kudowie Zdrój nie można pominąć Kaplicy Czaszek poświęconej ofiarom wojen i epidemii chorób zakaźnych. Miejscowość ta dodatkowe jest idealną bazą wypadową w góry stołowe i do naszych sąsiadów – Czech.