Budownictwo i Dom

Zalety tapet z włókna szklanego

 

Tapeta z włókna szklanego jest elementem coraz częściej pojawiającym się w naszych domach. Jest to nic innego jak rodzaj okładziny ściennej o dużej trwałości oraz wytrzymałości na uszkodzenia. Właściwości te są znacznie lesze niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej tapety. Z tego właśnie powodu nie powinna nas dziwić jej stale rosnącą popularność.

Włókno szklane w produkcji tapet

tapeta z włókna szklanegoSama tapeta z włókna szklanego wykonywana jest z prasowej i tkanej przędzy, która wytwarzana jest ze specjalnego rodzaju szkła. Wydawać by się mogło, że szkło jest materiałem bardzo delikatnym. W przypadku tego rodzaju tapety, nasze domysły nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Co najważniejsze, mimo wysokiej odporności na działanie szkodliwych czynników, tapeta umożliwia znajdującym się pod nią ścianom oddychanie. Dla wielu zaletą będzie również możliwość zmywania zabrudzeń z jej powierzchni. W przypadku tradycyjnej tapety jest to zwykle niemożliwe, gdyż zabrudzenie dogłębnie wnika w jej struktury. Sprawdzi się ona również doskonale w przypadku mankamentów ścian. Doskonale bowiem zakryje wszelkie nierówności czy pęknięty tynk. Wśród dostępnych na rynku tapet z włókna szklanego możemy spotkać się z różnymi jej rodzajami. Różnice polegają przede wszystkim na grubości, fakturach oraz wypukłych wzorach. Spotkać możemy tapety posiadające na swojej powierzchni prążki, romby, jodełki czy też inne figury geometryczne. Jako, że tapetę z włókna szklanego najlepiej malować po nałożeniu, w sklepach spotkać możemy niewiele jej kolorów. Zwykle są one białe, kremowe bądź szare.

Zalet wynikających z zastosowania tapet z włókna szklanego jest bardzo wiele. Oprócz ogromnej wytrzymałości i trudnej do rozerwania struktury, tapety są w pełni naturalne. Ponadto są one całkowicie niepalne, co pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa budynku.