Usługi

Zamontowanie odbojnic nierdzewnych

Mieliśmy remont na magazynie. Przez lata wiele pomieszczeń w naszej firmie się mocno zużyło i trzeba było o nie odpowiednio zadbać, by mieć pewność, że w tych miejscach będzie zapewnione wystarczające bezpieczeństwo dla wszystkich osób, w nich przebywających. Remont robiła zewnętrzna firma i trzeba było całość magazynu całkowicie opróżnić. Z tego też względu, gdy już było po remoncie, na nowo trzeba było wszystko dostosowywać.

Liniowe odboje w magazynach

odbojnice nierdzewneNajważniejszym aspektem, o którym wielu ludzi zapomina, w takich magazynach jest bezpieczeństwo. Bardzo łatwo o wypadki w obszernych pomieszczeniach, wypełnionych regałami i półkami z bardzo ciężkimi przedmiotami, gdzie kręci się wiele osób, przenosi wielkogabarytowe rzeczy i jeździ wiele różnych maszyn, które często utrudniają widoczność innym osobom. To strefa ciągłego zagrożenia. Dlatego też trzeba przygotować odpowiednio magazyn do tego, by każdy wiedział, w jaki sposób można się poruszać. Do tego niezwykle przydatne są odbojnice nierdzewne, czyli odpowiednio usytuowane specjalne poręcze, mające na celu wyznaczać trasę ruchu i odgradzać od najbardziej wrażliwych miejsc. Szczególnie potrzebne jest to przy jeździe trudno manewrującymi maszynami, które mogłyby uderzyć w coś i spowodować bardzo duże zniszczenia i bardzo groźną sytuację dla wszystkich pracowników. Z odbojnicami w bardzo dużym stopniu minimalizuje się tego typu ryzyka.

Kiedy zamontowaliśmy odpowiednio właśnie takie odboje, to sprawdziliśmy, czy na pewno zostały umieszczone w odpowiednich miejscach. Pokonaliśmy trasy wyznaczone nimi w różne sposoby, także przy użyciu różnych maszyn. Udało się na szczęście potwierdzić, że stanowią one odpowiednią granicę dla potencjalnych wypadków i niebezpiecznych sytuacji.