Zastosowanie transportujących taśm PCV

Zautomatyzowana produkcja oraz ciąg produkcyjny oparty o maszyny, wymaga użycia odpowiednich materiałów. W tym wypadku taśmy wykonane z tworzywa pełnią zasadniczą rolę. Dzięki nim jest możliwy transport produktów oraz innych wyrobów. Czym się charakteryzuje taśma stosowana w przemyśle opartym o transport wewnętrzny wytworzonych produktów? W jakich branżach są stosowane najczęściej?

Taśmy z tworzywa sztucznego w przemyśle

taśmy pcvTen rodzaj taśmy transportowej charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością oraz właściwościami termoplastycznymi. Są odporne na działanie wielu czynników chemicznych, które mogłyby zakłócić ich pracę, takich jak na przykład rozpuszczalniki. Taśmy PCV mogą być wyposażone w zabieraki, na których opierają się produkty jadące po taśmie. Jest to szczególnie ważny, kiedy  muszą być transportowane w innej pozycji niż horyzontalna. Ten rodzaj taśm transportowych charakteryzuje się też bardzo niskim poziomem hałasu podczas pracy. Są stosowane głównie w szeroko pojętym przemyśle spożywczym. Mogą być to zakłady cukiernicze, przetwórstwo mięsa, ryb lub też branża owocowo – warzywna. Oprócz zakładów spożywczych spotkamy je wszędzie tam, gdzie występuje zautomatyzowany proces produkcyjny. Może być to zakład produkcji i magazynowania opon samochodowych lub wszelkiego rodzaju hale magazynowe lub kurierskie i pocztowe centra logistyczne.

Taśmy transportowe są także odporne na działanie ognia. Cechują się niepalnością oraz samoczynnie gasną po odsunięciu ich od płomieni. Taśma jest też bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Są także dopuszczone do kontaktu z żywnością, a co za tym idzie są odporne na działanie tłuszczy zwierzęcych. Mogą być wykonywane w różnych kolorach i są produkowane na wskazany przez klienta wymiar.