Zwrot podatku z Niemiec

Każdy, kto pracował legalnie za granicą w Niemczech będzie mógł starać się o zwrot nadpłaconego podatku. Żeby rozliczyć się z fiskusem w Niemczech mamy nawet 4 lata. Żeby uzyskać zwrot podatku z Niemiec musimy posiadać zaświadczenie o wynagrodzeniu i odprowadzanych podatkach, a także zaświadczenie o dochodach w Polsce.

Jak wysoki zwrot podatku uzyskamy z Niemiec?

podatek z niemiecKwota, która jest wolna od podatku na terenie Niemiec wynosi około 10000 €. Jeżeli podatnik nie przekroczy takiej sumy, to będzie mógł ubiegać się o zwrot całego podatku, który zapłacił w ciągu ostatnich 4 lat. Możemy rozliczać podatek z Niemiec indywidualnie albo też wspólnie ze współmałżonkiem. Rozliczenie ze współmałżonkiem jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, ale żeby rozliczać się wspólnie to musimy posiadać adres zameldowania w Niemczech oraz pracować za granicą co najmniej 183 dni. Dodatkowo nasze dochody w Polsce nie mogły przekroczyć 4002 €. Kiedy rozliczamy się pierwszy raz z podatku z Niemiec to jest to dla nas dość duży problem, ponieważ nie wiemy jak wypełnić niemieckie dokumenty. Dlatego dobrze jest w takiej sytuacji zgłosić się do biura rachunkowego, które oferuje również zwrot podatku z zagranicy. Zazwyczaj taka usługa jest wykonywana bezpłatnie, ponieważ osoba, która będzie nas rozliczać pobierze sobie określony procent, który ustalimy wspólnie. Dlatego, jeżeli nie wiemy jak poprawnie się rozliczyć z podatku z Niemiec to warto poszukać odpowiedniego biura rachunkowego, które działa w naszej okolicy.

Wystarczy do biura rachunkowego zgłosić wszystkie dokumenty, które są niezbędne do rozliczenia i oczekiwać około 2 miesiące na zwrot podatku wypłacany na nasze konto bankowe. Jest to najszybsze możliwe rozwiązanie, ponieważ wtedy nie musimy samodzielnie głowić się nad tym, jak wypełnić poprawnie dokumenty, aby otrzymać zwrot podatku w Niemczech.